Обряд Похорону

14 Травня 2021 | Таїнства

Поділіться цією статтею

Обряд Поховання в нашій парафії

Можливість церковного похорону виникає не тільки з обов’язку спільноти поховати покійника, але також із гідності, яку людина отримує через факт прийняття віри і таїнство хрещення.

Право на похорон, згідно з церковною традицією, мають усі охрещені. Колись підкреслювалося: ті, що відродилися через хрещення і перебувають у стані благодаті. Звідси можна стверджувати, що разом із прийняттям хрещення здобувається право на церковний похорон.

Християнський урочистий похорон уділяється вірним християнам, які відійшли до вічності будучи в єдності з Церквою, тобто не відреклися від віри публічним актом. 

Ніхто бо з нас не живе для себе самого і ніхто не вмирає для самого себе: бо коли ми живемо, для Господа живемо; і коли ми вмираємо, для Господа вмираємо. Отож, чи ми живемо, чи вмираємо, ми Господні. На це бо Христос умер і воскрес, щоб і над мертвими, і над живими панувати.” — Послання апостола Павла до Римлян 14,7-9

Похорон людей, котрі закінчили життя самогубством – це делікатна справа. З однієї сторони вони тяжко порушують Божу заповідь “Не вбивай”. Смерть через самогубство лягає важким несподі­ваним тягарем на родичів та близьких померлого. З другої сторони – Церква, усвідомлюючи безповоротність і непоправність такого вчинку, який є важким проступком проти святості й недоторканості людського життя, глибоко переживає втрату одного зі своїх членів та спішить духовно підтримати його рідних і близьких.  Самогубці часто не діють до кінця свідомо чи добровільно – під вплвом хвороби, емоцінйих зривів чи депресії.  Поручаючи долю покійного Божому милосердю, меж якого людина не встановлює і вповні не може збагнути, Церква молиться за них. Тому Католицька Церува допускає можливість християнського похорону таких людей.

Для Обряду Поховання в нашій парафії родичам померлого необхідно:

  • Надати свідоцтво про смерть.  
  • Якщо похорон відбувається в домі, просимо приготувати стіл, накритий білою скатертиною, поставити на ньому хрест або ікону і освячену воду. 
  • Можна також приготувати землю в мішечку для благословення.
  • Після похорону належить запевнити померлим постійну молитовну допомогу, довіряти їх Божому Милосердю.
  • Замовляти Святу Месу в намірі померлого на 30 день після смерті, в річницю смерті, у спільних Месах за померлих у листопаді, а також замовляючи Григоріанську Святу Месу.
Поділіться цією статтею

Залишити прохання до Ісуса Милятинського

Кожної пятниці є окреме Богослужіння до Ісуса Милятинського.
Тут можна залишити свої наміри: подяки,прохання, молитва за здоров’я, вирішення проблем, за живих та померлих.

Вам також може сподобатись

Свято Воздвиження Хреста Господнього 2021 року

Свято Воздвиження Хреста Господнього 2021 року

XXII День молоді

XXII День молоді

20-24 серпня Група молоді з Польщі працювала на цвинтарі у Таданях

20-24 серпня Група молоді з Польщі працювала на цвинтарі у Таданях

“Канікули з Богом” у Яремчі

“Канікули з Богом” у Яремчі